Kohtuskäik sundis Tallinna Merivälja muuli planeeringut edasi menetlema

Talv.
Talv. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsus tunnistas kehtetuks oma korralduse, millega mullu sügisel lõpetati Ranna tee 1 kinnistu ehk niinimetatud Merivälja muuli ja lähiala detailplaneering.

Tallinna linnavalitsus lõpetas mullu septembris Pirital Ranna tee 1 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamise algatamise. Kinnistule soovis Fausto Capital ehitada kolmekorruselise jahisadama koos restorani ja hotelliruumidega. Planeering oli 17 protsenti ulatuses omaniku maa-alal, ülejäänu on planeeritud linna maale.

Planeeringule olid vastu nii Pirita linnaosavalitsus kui kohalikud elanikud. Muinsuskaitseamet soovis, et alal säiliks ja võetaks linna poolt kaitse alla kunagine ootepaviljon ja muul.

Mullu oktoobris kaebas Fausto Capital Tallinna linnavalitsuse korralduse kohtusse ning tänavu suvel toimunud istungil käskis kohtunik arendajal ja linnal kompromissi otsida. Kuna kohtunik ei pidanud detailplaneeringu menetluse lõpetamist piisavalt põhjendatuks, oleks kohtuotsus tähendanud samuti linnavalitsuse korralduse tühistamist.

"Seega puudus kohtuvaidluses perspektiiv kaitsta haldusakti püsima jäämist.
Otstarbekam ja poolte eesmärke teeniv lahendus on jätkata detailplaneeringu menetlusega. Käimasolev kohtuvaidlus on otstarbekas lõpetada kokkuleppega," märkis Tallinna linnavalitsus kolmapäeval tehtud korralduses.

Merivälja muul. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Fausto Capital ja Tallinna linnaplaneerimise amet jõudsid kokkuleppele, et Tallinn tühistab korralduse ning sel juhul loobub arendaja kaebusest ning ei nõua Tallinnalt näiteks menetluskulude tasumist.

Tallinna linnavalitsuse korraldusega jätkatakse menetlust ainult Ranna tee 1 kinnistu osas, menetlus ei hõlma enam lähiala munitsipaalmaid, välja arvatud juhul, kui muud moodi pole võimalik. Maa-ala juhtotstarbeks on sadamaala.

Kolmapäeval tehtud linnavalitsuse korraldust on võimalik 30 päeva jooksul halduskohtus vaidlustada.

Ranna tee 1 ja lähiala detailplaneeringu koostamine algatati üle seitsme aasta tagasi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: