Tallinn lõpetas Merivälja muuli kinnistu detailplaneeringu

Tallinna linnavalitsus lõpetas Ranna tee 1 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamise algatamise ja keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamise Pirita linnaosas.

Aadressile Ranna tee 1 soovis Fausto Capital OÜ ehitada kolmekorruselise jahisadama koos restorani ja hotelliruumidega. Esitatud planeeringus oli 17 protsenti ulatuses omaniku maa-alal, ülejäänu on planeeritud linna maale.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on menetlus Merivälja muuli kinnistu detailplaneeringu üle kestnud aastaid, kuid tänaseks ei jõutud kõiki pooli rahuldava kokkuleppeni.

"Juba möödunud aasta aprillis tegi Pirita linnaosa valitsus linnaplaneerimise ametile ettepaneku lõpetada Merivälja muuli kinnistu ja detailplaneeringu koostamine selle venimise tõttu. Nüüd linn selle otsuse tegi ja see on mõistlik," lausus Liinat.

Detailplaneeringu koostamine algatati üle kuue aasta tagasi. Selle aja jooksul on ilmnenud palju uusi asjaolusid ning seetõttu oli otstarbekas senine menetlus lõpetada, ütles Liinat.

Ta lisas, et selle aja jooksul on täpsustunud Pirita linnaosa üldplaneeringu tõlgendamine sadamaala osas ning enne uue detailplaneeringu algatamist vajab mereäärne ala laiemas ulatuses üldisemat planeeringut – millisena nähakse roheala ja liikluslahendust.

"Selles, et aastaid tagasi algatatud detailplaneeringu lahendus tänasesse päeva ei sobi, on ühel meelel linnaosavalitsus, linnaasutused, muinsuskaitseamet ja kohalik kogukond," ütles Liinat.

Toetudes muinsuskaitse ameti seisukohale, säilivad olemasolev Ranna tee 1 paviljon ja Merivälja muul väärtuslike üksikobjektidena.

Lõpetatud detailplaneeringus oli eesmärgiks oli pea kaheksa hektari suurusele alale ehitusõiguse määramine jahisadama rajamiseks ja kuni 11 meetri kõrguse sadamahoone ehitamiseks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: