Kohus mõistis Weinsteini vägistamises süüdi

Harvey Weinstein
Harvey Weinstein Autor/allikas: SCANPIX/AFP/ETIENNE LAURENT

Los Angelese kohus mõistis endise filmimoguli Harvey Weinsteini süüdi vägistamises.

Kohtuprotsess kestis kaks kuud. Selle käigus kuulis kohus, kuidas Weinstein kasutas oma mõjuvõimu, et meelitada naisi kohtumistele. Kohtumistel ründas ta naisi, vahendas BBC

Weinstein on juba mõistetud seksuaalkuritegude eest 23 aastaks vangi. Uue karistuse määramisel võib tema karistus pikeneda veel 24 aasta võrra. Weinstein on praegu 70-aastane. 

Weinstein tunnistati esmaspäeval süüdi vägistamises ja kahes seksuaalses rünnakus. Kohtuistungil kuulati üle kümneid tunnistajaid. Esmaspäevane kohtuprotsess keskendus nelja naise süüdistustele. 

Weinstein mõisteti süüdi Jane Doe 1 vägistamises. Naine jäi istungil anonüümseks. Tema sõnul ilmus Weinstein 2013. aasta veebruaris kutsumata tema hotellituppa. 

"Harvey Weinstein hävitas sellel ööl igaveseks osa minust ja ma ei saa seda kunagi tagasi," ütles naine. 

Vandekohus ei suutnud otsust teha mitmes punktis. Üks nendest punktidest puudutas California kuberneri Gavin Newsomi naise Jennifer Siebeli esitatud süüdistust. Siebel Newsom ütles kohtus, et Weinstein vägistas ta 2005. aastal. 

Kokku on süüdistanud rohkem kui 80 naist, nende seas kuulsad näitlejannad, Weinsteini seksuaalses väärkohtlemises. Mõni neist väidetavatest juhtumitest ulatub aastakümnete taha.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: