Transpordiamet: jäävihm võib muuta liiklusolud väga keeruliseks

Jäävihm
Jäävihm Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Transpordiamet hoiatas, et teisipäeva ennelõunal on jäävihma oht suur Lääne-Eestis, pärastlõunal Kesk- ning õhtul Ida-Eestis.

Keskkonnaagentuuri prognoosi kohaselt levib soojem õhumass päeva jooksul üle Eesti. See toob kaasa õhutemperatuuri tõusu ja suure jäävihma võimaluse.

Õhutemperatuuri tõusuga läheb sadu üle vihmaks ning jäiteoht teedel laieneb alates läänest itta. Tekib udu ja teedele kiilasjää.

"Liiklusolud võivad muutuda sellistes ilmastikutingimustes väga keeruliseks. Riigiteede hooldajad on täies koosseisus väljas, et teha libedusetõrjet kõikidel teedel. Kuid siiski tuleb arvestada, et libedusetõrje tegemine võtab aega," ütles transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht. "Liiklejatel palume olla äärmiselt ettevaatlikud ja valida sõidukiirus vastavalt teeoludele."

Sõidutingimused on kogu Eestis jätkuvalt talvised ning sihtkohta jõudmiseks tasub varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega, teatas amet.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: