Venemaa keelustas "LGBT propaganda" tõttu Murakami ja Stephen Fry raamatud

Moskva raamatulaat sel aastal
Moskva raamatulaat sel aastal Autor/allikas: SCANPIX/Alexander NEMENOV / AFP

Venemaa hakkab "LGBT propaganda" vastu võitlemise sildi all hävitama soovimatuid raamatuid. Reedel Vene raamatukogudele saadetud nimekirja kohaselt lähevad keelu alla ka Haruki Murakami ning Stephen Fry raamatud.

Venemaa raamatukogud said reedel keelatud raamatute nimekirja. Nimekiri keelu alla minevatest raamatutest koostati, kuna Venemaa võttis vastu seaduse, mille kohaselt tuleb Venemaal võidelda "LGBT propaganda" vastu.

Nimekirja saabumisest raamatukogudesse teatas Vene ajakirjanik ja kirjanduskriitik Sergei Lebedenko, vahendas Meduza.

Lebedenko teatel on keelatud raamatute autorite nimistus nii Michael Cunningham, Oksana Vasjakina, John Boyne, Haruki Murakami, Stephen Fry kui ka Eduard Limonov.

Lebedenko väitel ei peideta keelatud raamatuid kuskile hoidlasse, vaid need tuleb hävitada, saates need ümbertöötlemisele vanapaberiks. Raamatute likvideerimist peavad raamatukogude direktorid Vene riigile hiljem tõestama.

Meduza meenutas, et detsembri alguses hakkasid Moskva raamatukogud peitma raamatuid, mille autoreid peetakse "välisagentideks" või kes on kritiseerinud Venemaa sõda Ukraina vastu.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Meduza

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: