Eestist läks siiski Davosi foorumile minister Hartman

{{1673862180000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Dmitri Fedotkin/ERR

Kultuuriminister Piret Hartman (SDE) on kuni teisipäevani visiidil Šveitsis, Davosis, kus osaleb Euroopa kultuuriministrite arhitektuuripoliitika konverentsil ning Maailma Majandusfoorumi avamisel.

Euroopa kultuuriministrite arhitektuuripoliitika konverentsil "Avalik hüve – jagatud vastutus" allkirjastatakse Davosi ehituskultuuri memorandum, millega võetakse kohustus ühiselt järgida ruumilise keskkonna kvaliteedihindamissüsteemi, teatas kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik Hannus Luure.

"2018. aastal toimus Davosis sarnane kultuuriministrite konverents reaktsioonina elukeskkonna kvaliteedi langemisele kogu Euroopas. Seal võeti vastu deklaratsioon, mille kohaselt tuleb kõigi ruumile mõju avaldavate tegevuste ja otsuste puhul arvestada loodava keskkonna kultuurilist kvaliteeti. Vahepealsel perioodil on töötatud välja kvaliteedihindamissüsteem, mida peaks ruumiloomes aluseks võtma nii avalik kui ka erasektor," seisis pressiteates.

Arhitektuuripoliitika konverentsil allkirjastatakse ka ühisavaldus Ukraina toetuseks, kus määratletakse põhimõtted, millest lähtuda Ukraina ülesehitustöödesse panustamisel.

Esmaspäeval osaleb Hartman Maailma Majandusfoorumi aastakohtumisel, kus muuhulgas arutatakse kunsti ja kultuuri rolli globaalsete probleemide lahendamisel ning mõistmise ja koostöö edendamisel. Minister osaleb tseremoonial, kus antakse üle kristallauhind (28th Annual Crystal Awards) kultuuritegelastele, kes on andnud silmapaistva panuse üleilmsete probleemide lahendamisse. 

Hannus Luure ütles ERR-ile, et kõik kohapealsed reisikulud, tegevused ja majutuse Davosis maksab kinni Šveitsi Konföderatsiooni valitsus. "Delegatsioonijuhid said kutse osaleda Maailma Majandusfoorumi avasündmustel tasuta. Ministri lennupiletid läksid maksma 519 eurot ning ühe öö majutus Zürichis 237 eurot," ütles Luure.

Välisministeeriumi pressiesindaja Liisa Toots ütles 7. jaanuaril ERR-ile, et Davosi majandusfoorumile on saanud kutse Eesti president ja peaminister, kellest kumbki üritusel ei osale.

Traditsiooniliselt Šveitsi alpides asuvas Davosi suusakuurortis toimuv majandusfoorum leiab tänavu aset 6.-20. jaanuaril. Majandusfoorumil osalevad tavapäraselt majandustegelased, suurettevõtjad ja riigijuhid üle maailma.

Mullu maikuus toimunud Davosi foorumil osales Eestist president Alar Karis.

2020. aastal osales foorumil ka toonane peaminister Jüri Ratas. Varem on Davosi foorumil osalenud ka president Kersti Kaljulaid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: