Rendiauto juhid on keskmisest kaks korda sagedamini joobes, näitas reid

Politsei avastas nädalavahetusel korraldatud reidi käigus rendisõidukite roolist üle kahe korra sagedamini joobes juhte kui kõigi juhtide hulgast keskmiselt.

"Kokku kontrollisime üle 500 juhi, kellest 111 olid rendisõiduki roolis. 14 juhil tuvastati joobekahtlus, neist pooled kasutasid rendisõidukit," rääkis politsei- ja piirivalveameti (PPA) Ida-Harju politseijaoskonna patrullitalituse juht Pirko Pärila teisipäeval ERR-ile nädalavahetusel korraldatud reidi tulemustest.

Seega oli kõigi juhtide hulgast avastatud joobekahtlusega juhtide osakaal 2,8 protsenti, rendisõidukite juhtide hulgas oli sama näitaja 6,3 protsenti. See tähendab, et iga 16. rendisõiduki juht oli tol päeval joobekahtlusega.

Pärila sõnul oli ööl vastu laupäeva koostöös Bolt'i ja Citybee esindajatega korraldatud reid suunatud rendisõidukite juhtide kontrollimisele. Tegemist oli Ida-Harju politseijaoskonna territooriumil viimastel kuudel juba teise taolise reidiga, viimane sarnane toimus detsembris. "Kuue tunni jooksul kontrollisime 87 rendisõidukit: seitsmel juhil lasus joobekahtlus, lisaks leidsime sõidukitest narkoaineid ning tabasime ühe tagaotsitava, kes proovis eest ära sõita. Veel tabasime kolm juhtimisõiguseta juhti ja leidus ka neid, kes rentisid sõiduki teise inimese nime alt," kirjeldas Pärila reidi tulemusi.

"Kindlasti jätkame sääraseid kontrollreide ja koostööd Bolt'i ja Citybee esindajatega ning teeme kõik selleks, et meie liikluses osaleksid rendiautoroolis õiguskuulekad inimesed ja tagatud oleks liiklusohutus," ütles Pärila. "Üheskoos tegutsedes on meil mitmekesisemad võimalused liiklejate mõjutamiseks. Tabades juhi rikkumiselt, saab lisaks politsei määratud karistusele omapoolsed sanktsioonid määrata ka teenusepakkuja."

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: