ERR Zaporižžjas: Vene raketirünnakus sai mitu inimest surma

Foto: ERR

Ukrainas Zaporižžjas lendas möödunud ööl mitu Vene vägede raketti elamurajooni. Hukkus kolm inimest, nende seas 11-aastane tüdruk, ning purustusi said mitukümmend maja. "Aktuaalse kaamera" võttegrupp käis kohapeal.

Öösel kella kahe ajal kõlas Zaporižžjas plahvatus. See toimus aedlinnakus, kus rakettidega sai pihta palju maju ja oli ka hukkunuid.

"Sel ajal olid inimesed kodus. Inimesed olid kodus, üks mees sai surma. Ja oli tüdruk, 11 aastat vana. Mees oli 50 aastat vana. Üks naine viidi haiglasse, aga ka tema suri seal. Väga palju maju sai kannatada ja praegu tegeleme parandustöödega," rääkis vabatahtlik abiline Vladimir.

"Esimene lendas seal läbi maja, teine siia kuuri pihta. Nagu te näete, ei ole seda enam olemas. /.../ Oli šokk. Ellu jäin, jumal tänatud," kirjeldas kohalik elanik Andrei.

Üks kraatritest tekkis otse Margi maja kõrvale, kes saab nüüd oma koju siseneda veel vaid akna kaudu.

"Aknaraamid lendasid välja, sedasi raputas, konkreetselt. Olin hirmul, arvasin, et läks kombinaat Zvezda peale, aga lasti siin õhku hoopis minu kuur," rääkis Mark.

Kohapeal on väga palju abilisi, kes on asunud varemeid lammutama, prügi vedama, aknaid plaatidega sulgema ja katuseid parandama.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: