Tallinnas jääb kaks trammiliini kaheks ja pooleks kuuks käigust ära

Trammipeatus
Trammipeatus Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Vanasadama trammiliini ehituse tõttu pannakse Tallinnas esmaspäevast seisma trammiliinid 2 ja 4. Trammid hakkavad neil liinidel taas sõitma juuli alguses.

Tallinna kesklinnas toimuvate uue trammitrassi ehitustööde tõttu katkestatakse 17. aprillist kuni 2. juulini liiklus trammiliinidel nr 2 ja 4, teatas linnavalitsus. Käima jäävad liinid 1 ja 3.

Trammiliinide osaliseks asendamiseks avatakse ajutine trammiliin nr 6, mis sõidab marsruudil Kopli-Tondi ning bussiliin nr 52, mis hakkab käima Ülemiste jaama ja Hobujaama vahel. Samuti muutub bussiliini 15 ja 58 liikumistee.

Bussiliin 52 läbib Ülemiste jaama suunal peatused Hobujaama, Pronksi, ajutised peatused Kreutzwaldi tänaval hoonete 10 ja 22 juures, Keskturg, ajutine peatus Lubja tänaval, Majaka, Sikupilli, Majaka põik ja lõpp-peatus Ülemiste jaam. Hobujaama suunal läbib liin peatused Ülemiste jaam, Majaka põik, Sikupilli, Majaka, Bussijaam, Keskturg, ajutised peatused Kreutzwaldi tänaval hoone 25 juures ja Raua haljaku juures, Pronksi ja lõpp-peatus Hobujaama.

Bussiliin 15 saab ajutiselt uue peatuse Lennujaam ja liin number 58 peatused Majaka põik, Sikupilli, peatuse Lubja tänaval ja uue lõpp-peatuse Sossimägi.

Mahukama ülevaate olulistest peatustest trammiliinide sulgemise ajal saab Vanasadama trammiliini veebilehelt.

Vanasadama trammitee ehitus lõppeb järgmisel suvel, sellele järgneb sõidu- ja kõnniteedele katendite rajamine ja väiksemad tööd, lõplikult on uus trammiliin valmis 2025. aasta veebruaris.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: