Tallinnas käib igakevadine tee lappimine, auke on fikseeritud üle 1500

Tallinna tänavatel algasid kevadised hooldusremonttööd 22. märtsil, kuni mai keskpaigani paigatakse suuremaid tänavaid. Seni on registreeritud üle 1500 augu, öeldi ERR-ile Tallinna keskkonna- ja kommunaalametist.

Kuigi tänavate ja teede hooldusremonti tehakse pealinnas aastaringselt – sel talveperioodil läks üksikute löökaukude remondi peale 1,6 miljonit eurot – siis nii-öelda suvise hooldusremondiga alustati 22. märtsil, kui käivitus suvist asfaltbetoonsegu tootev tehas.

Reede seisuga oli remonditud 55 000 ruutmeetrit asfaltkatet, mille jaoks on paigaldatud 7200 tonni asfaltbetoonsegu, ütles keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Teid asfalteerib neli brigaadi ja üksikuid auke remondib kaks brigaadi, lisas ta.

Esmajärjekorras tehakse asfalteerimistöid magistraalidel ja seal, kus käivad bussid-trolli. Auke lapitakse nii magistraalidel kui ka kõrvaltänavatel, ütles Sulg.

"Hetkeseisuga on Tallinna teedel fikseeritud mittevastavusi 1582, millest ohtlikumad on tähistatud ajutiste liiklusmärkidega," lausus ta.

Asfalteerimistööd on lõpetatud Laagna teel, Tähesaju tänaval, Pirita teel, Järvevana teel ja Smuuli teel. Sel ja järgmisel nädalal tehakse asfalteerimistöid Narva maanteel, Tartu maanteel Vana-Tartu maanteest kuni linnapiirini, Ehitajate teel, Kärberi tänaval, Peterburi teel ja Vabaduse puiesteel.

Kokku on tänavuses linnaeelarves teede ja tänavate hooldusremondiks ette nähtud 9,6 miljonit eurot.

Esmaspäeval alustatakse Tallinnas ka ühissõidukipeatuste taastusremondiga, kokku parandatakse tänavu 15 bussipeatust. Tööd lähevad maksma umbes pool miljonit eurot ning neid tehakse kuni augustini.

Talvised tööd on tänavuseks läbi, talve jooksul veeti Tallinnast välja 347 000 kuummeetrit ehk 23 000 veoautokoormat lund, ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. Võrdluseks: mullu veeti lund pealinnast välja pea kaks korda rohkem.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: