Rahvusraamatukogu väliala arhitektuurivõistluse tähtaeg lükkus edasi

Rahvusraamatukogu rekonstrueerimistööd
Rahvusraamatukogu rekonstrueerimistööd Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigi Kinnisvara korraldas koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga arhitektuurivõistluse, et leida raamatukogu ümbritsevale välialale parim ideekavand. Kui esialgu oli tööde esitamise tärminiks seatud 5. mai, siis nüüd lükkasid korraldajad selle 19. maile.

Rahvusraamatukogu avalike suhete ekspert Signe Heiberg ütles ERR-ile, et konkursi tähtaega tuli kahe nädala võrra nihutada, sest vastasel juhul poleks konkursile laekunud piisavalt töid.

Konkursi eesmärk on leida terviklik ja kvaliteetne ruumiline eskiisilahendus Rahvusraamatukogu ümbritsevale välialale – raamatukogu esisele ja tagusele avalikule ruumile ning parandada ligipääsetavust.

Ümberehitusega on soov muuta ruumi praegusest lahendusest inimsõbralikumaks, mitmekesisemaks ja tänapäevaseks. Samuti esinduslikuks ja ajaloolist pärandit rõhutavaks avalikuks ruumiks, mis pakub meeldivat ja turvalist olemist ning tegevusvõimalusi igas vanuses inimesele igal aastaajal.

Võistlusala hõlmab RaRa kinnistut (Endla tn 3 // Tõnismägi 2, 78401:107:0570) ja selle suuruseks on 7961 m2. Võistluse kontaktalasse jäävad ümbritsevad valdavalt munitsipaalomandis kinnistud ja ühendused ümbritsevate haljasaladega.

Riigihange "Rahvusraamatukogu Tõnismägi 2 väliala arhitektuurivõistlus" on avaldatud riiklikus riigihangete registris.

Hanke eeldatav maksumus on 80 000 eurot, millest 20 000 moodustub auhinnafond.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: