Elmar Vaheriga seotud PPA teenistusliku järelevalve valmimine lükkus edasi

Elmar Vaher.
Elmar Vaher. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pärast endise politseijuhi Elmar Vaheri kelmusekahtlustuse saamist siseministeeriumis alustatud teenistuslik järelevalve politsei- ja piirivalveameti (PPA) üle pidi algse plaani järgi valmima mai lõpus, kuid lükkus nädala võrra edasi.

Siseministeerium alustas teenistuslikku järelevalvet PPA üle märtsis, et selgida välja kõik teenistujate tähtaegse üleviimisega ehk rotatsiooniga politsei- ja piirivalveametist seotud asjaolud ja nende õiguspärasus. Järelevalve tähtajaks seati toona 31. mai.

Siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik Kersti Ringmets ütles ERR-ile, et järelevalve pole siiski veel lõppenud ja uus tähtaeg on nädala pärast ehk 9. juunil.

21. märtsil esitasid kaitsepolitsei ametnikud kelmuse kahtlustuse maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhile Eerik Heldnale ning kelmusele kaasaaitamise kahtlustuse politseiameti toonasele peadirektorile Elmar Vaherile.

Kahtlustuse kohaselt vormistati toona kaitseväes töötanud Eerik Heldna tema soovil ja Elmar Vaheri osalusel 2019. aasta aprillis näiliselt teenistusse politsei- ja piirivalveametis, et luua võimalused politsei eripensioni saamiseks nõutava 25-aastase politseiametniku staaži näilikuks täitumiseks.

Siseminister Lauri Läänemets kõrvaldas seepeale Vaheri teenistusest ja allkirjastas ühtlasi käskkirja teenistusliku järelevalve algatamiseks eesmärgiga hinnata viimase viie aasta jooksul politsei- ja piirivalveametis (PPA) tehtud personalitoimingute õiguspärasust. Kriminaalmenetlus käib jätkuvalt.

Mai alguses lõpetas siseministeerium Vaheri suhtes distsiplinaarmenetluse, kuna tema teenistustähtaeg sai 2. mail läbi ja seaduse järgi ei saa niisugust menetlust läbi viia ega karistust määrata muidu, kui vaid avalik-õigusliku teenistussuhte ajal.

Uus politseijuht on Egert Belitšev.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: