Otse kell 14.30: siseministeerium Vaheriga seotud järelevalvest PPA-s

Siseministeeriumi siseauditi osakonna juhataja Tarmo Olgo tutvustab teisipäeval endise politseipeadirektori Elmar Vaheri kriminaalasjaga seotud politsei- ja piirivalveameti (PPA) ja kaitsepolitsei personalitoimingute suhtes läbi viidud teenistuslike järelevalvete tulemusi.

Kell 14.30 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Siseministeerium alustas teenistuslikku järelevalvet PPA üle märtsis, et selgida välja kõik teenistujate tähtaegse üleviimisega ehk rotatsiooniga politsei- ja piirivalveametist seotud asjaolud ja nende õiguspärasus.

21. märtsil esitasid kaitsepolitsei ametnikud kelmuse kahtlustuse maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhile Eerik Heldnale ning kelmusele kaasaaitamise kahtlustuse politseiameti toonasele peadirektorile Elmar Vaherile.

Kahtlustuse kohaselt vormistati toona kaitseväes töötanud Eerik Heldna tema soovil ja Elmar Vaheri osalusel 2019. aasta aprillis näiliselt teenistusse politsei- ja piirivalveametis, et luua võimalused politsei eripensioni saamiseks nõutava 25-aastase politseiametniku staaži näilikuks täitumiseks.

Siseminister Lauri Läänemets kõrvaldas seepeale Vaheri teenistusest ja allkirjastas ühtlasi käskkirja teenistusliku järelevalve algatamiseks eesmärgiga hinnata viimase viie aasta jooksul politsei- ja piirivalveametis (PPA) tehtud personalitoimingute õiguspärasust. Kriminaalmenetlus käib jätkuvalt.

Mai alguses lõpetas siseministeerium Vaheri suhtes distsiplinaarmenetluse, kuna tema teenistustähtaeg sai 2. mail läbi ja seaduse järgi ei saa niisugust menetlust läbi viia ega karistust määrata muidu, kui vaid avalik-õigusliku teenistussuhte ajal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: