Taavi Aas jättis Pruunsillale annetuse tagastamata

Taavi Aas
Taavi Aas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Keskerakonna juhatuse liige Taavi Aas teatas, et käis koos Jaak Aabiga pangas, aga erakonna juhatuse otsust tagastada ärimees Parvel Pruunsillale temalt saadud annetus ta ellu ei viinud.

"Käisime siis täna Jaak Aabiga pangas ära. Aga 300 000 Parvel Pruunsillale ei tagastanud. Minu käsi lihtsalt ei tõuse sellisele rumalusele alla kirjutama. Lähtusin ka juhatuse liikme hoolsuskohustusest mitte teha juhatuse liikmena organisatsioonile kahjulikke tehinguid," kirjutas Taavi Aas sotsiaalmeedias.

"Olin nõus suurendama ülekande limiite, nii et küll büroo töötajad selle juhatuse enamuse otsuse ellu viivad. Aga minu käed on erakonna ees puhtad," märkis Aas.

Ettevõtja Parvel Pruunsild tegi hiljuti kokku miljoni euro ulatuses annetused kolmele opositsioonierakonnale. Keskerakonna juhatus otsustas aga neljapäeval hääletuse tulemusena neile antud 300 000 tagasi kanda.

Keskerakonna aseesimehe Mihhail Kõlvarti sõnul oleks Keskerakonnal olnud ohtlik säärast annetust vastu võtta, kuna erakond on kriminaalkorras karistatud ja annetaja on kriminaalmenetluse osaline. Erakonna esimees Jüri Ratas ei olnud aga annetuse tagastamisega nõus ning seetõttu läks Keskerakonna juhatus ka sisuliselt lõhki. Hääletusega jäi peale otsus annetus tagastada.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: