Karinš pakub Läti koalitsiooni säilitamiseks valitsuses vangerdust

Krišjānis Kariņš.
Krišjānis Kariņš. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Läti peaminister Arturs Krišjanis Karinš teeb valitsuskoalitsiooni säilitamiseks ettepaneku vahetada erakondade vahel mitu ministrikohta, vastasel juhul võib ta alustada läbirääkimisi uue võimuliidu moodustamise üle.

Ettepaneku kohaselt peaks välisministriks saama Rahvuslaste Ühenduse esindaja Richards Kols, samas kui majandusministeerium läheks Ühisnimekirjale ja keskkonna- ja regionaalarengu ministeerium Uuele Ühtsusele.

See tähendab ministeeriumide rotatsiooni partnerite vahel, sest praegu kuulub välisministeerium Uuele Ühtsusele, majandusministeeriumi eesotsas on Rahvuslaste Ühendus ning majandusarengu- ja kaubandusministeeriumi juhib Ühisnimekirja esindaja.

Samuti näeb ettepanek ette, et Rahvuslaste Ühendus annab seimi riikliku julgeoleku komisjoni juhi koha üle Uuele Ühtsusele.

Lisaks kutsub peaminister koalitsioonierakondi üles kirjutama alla memorandumit mitme täitmist vajava ülesande kohta.

Juhul, kui Rahvuslaste Ühendus ja Ühisnimekiri neljapäeval sellest ettepanekust keelduvad, on Karinš valmis alustama läbirääkimisi uue valitsuse loomiseks Roheliste ja Talurahva Liidu ja Progressiivsetega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: