Rahandusministeerium andis rohelise tule muuseumireformile

Viljandi muuseum muudetaks reformiga sihtyasutuseks.
Viljandi muuseum muudetaks reformiga sihtyasutuseks. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Rahandusministeerium toetab muuseumide ümberkujundamist riigiasutustest sihtasutusteks ning võimalusel ja mõistlikkuse korral ka nende ühendamist.

Kultuuriministeerium soovib jätkata seniste riigimuuseumide tegevuse tõhustamisega ja nende ümberkujundamisega sihtasutusteks. Jäänud on veel viis riigimuuseumi, mille juriidilist vormi soovib ministeerium muuta, kuid sammu elluviimiseks oli vaja ka rahandusministeeriumi nõusolekut.

Reformi n-ö viimase etapina soovib riik muuta sihtasutusteks veel ka Eesti Arhitektuurimuuseumi, Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi, Palamuse O. Lutsu Kihelkonnamuuseumi ning ka Tartu Kunstimuuseumi ja Viljandi Muuseumi.

Rahandusminister Mart Võrklaev teatas kultuuriministeeriumile saadetud vastuses, et muuseumide üleminek riigiasutustest sihtasutusteks avab ukse suuremale autonoomiale ja paindlikkusele nende tegevuskavade ja eelarvete planeerimisel ning elluviimisel.

"Sihtasutuse staatus võimaldab muuseumidel paremini kohandada oma tegevust vastavalt kiiresti muutuvatele vajadustele ja turutingimustele, tagades seeläbi nende tegevuse sujuvama ja efektiivsema kulgemise," leidis rahandusminister.

Ta lisas, et muuseumide omavaheline ühendamine võib luua olulist sünergiat, sest nad saavad jagada ressursse, teadmisi ja parimaid tavasid, mis võib
suurendada nende tegevuse tõhusust ja ulatust. 

"Ühise platvormi loomine võimaldab tugevdada mitmesuguseid valdkondi, nagu näituste korraldamine, haridusprogrammide elluviimine ja kogude haldamine. Selline sünergia toob kaasa teenuste mitmekesistamise ja kvaliteedi tõusu, mis omakorda rikastab külastajate kogemust," kirjutas Mart Võrklaev ja soovis kultuuriministrile visadust muutuse läbiviimises.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: