Otse kell 13.15: riigieelarve kontrolli erikomisjon EL-i toetuste kasutamisest

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, et arutada taas Euroopa Liidu toetuste kasutamist. Kell 13.15 algavat istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Erikomisjoni istungile on kutsutud rahandusminister Mart Võrklaev, terviseminister Riina Sikkut, rahandusministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, kliimaministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad, riigikontrolör Janar Holm ning riigikontrolli esindajad.

Komisjon arutas sama teemat ka suve alguses, kust komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul jäi mulje, et aasta teises pooles osatakse toetusrahadele paremat rakendust leida.

"Rahandusministeerium rõhutas juunis, et väljamaksete tempot tuleb oluliselt kiirendada, aga augustis tuli nentida, et pigem on läinud vastupidi. Keskmine väljamakse sellest fondist on loodetud 50 miljoni euro asemel olnud viimastel kuudel umbes 30 miljonit eurot kuus," ütles ta.

Augusti lõpuks oli rahandusministeerium üha selgemalt väljendanud, et välistoetuste projektide tulemuslik lõpetamine võib sattuda ohtu. Ministeeriumi info kohaselt on Eesti seni suutnud kõik varasemad ühtekuuluvuspoliitika toetused pea täielikult ära kasutada.

Eesti on alates taasiseseisvumisest saanud miljardeid eurosid tagastamatut välisabi. Valdav osa toetustest tuleb EL-i struktuurivahenditest, lisaks kasutab Eesti Šveitsi ning Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna saadud toetusi. Toetused lähevad pealmiselt Eesti majanduse, hariduse, taristu ja keskkonna edendamiseks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: