Auvere elektrijaama remont kestab novembri keskpaigani

Auvere elektrijaam.
Auvere elektrijaam. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Auvere elektrijaama hooldus- ja remonttööd võtavad aega planeeritust kauem ning elektrijaam naaseb turule alates 13. novembrist.

Eesti Energia pressiesindaja Mattias Kaiv ütles ERR-ile, et algselt oli kavas 25. septembril alanud aastahooldus lõpetada 28. oktoobriks, ent nüüd lükkub see 13. novembri peale.

Enefit Poweri juhatuse esimehe Andres Vainola ütles ERR-ile, et paralleelselt regulaarse aastahooldusega võeti praeguse seisaku ajal ette ka jaama kahe soojusvaheti vahetus.

"Enefit Power on koostöös katlaehitaja ja TalTechi Energiatehnoloogia Instituudi spetsialistidega läbi viinud põhjaliku analüüsi, kuidas jaama töökindlust tõsta. Möödunud aasta korrapärase hooldustöö käigus vahetati välja jaama kaks soojusvahetit, mis aitas oluliselt parandada elektrijaama töökindlust, näiteks esimesel poolaastal ületas jaama töökindlus 90 protsenti. Hetkel käimasoleva seisaku ajal vahetasime välja ka veel viimased ülejäänud kaks soojusvahetit," rääkis Vainola.

Vainola märkis, et peamised suuremahulised hooldus- ja paigaldustööd on tänaseks tehtud, kuid lisaaega nõuab veel seadistamine ja mitmesugused tööd erinevatel režiimidel töötamiseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: