X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Purra sõnul peaks Soome valitsus saama õiguse sulgeda kogu idapiir

Riikka Purra
Riikka Purra Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/SUSANA VERA

Põlissoomlaste juht ja Soome rahandusminister Riikka Purra kirjutas, et Venemaalt saabuvad varjupaigataotlejad pole tegelikult asüülitaotlejad ning nad kuritarvitavad praegust varjupaigasüsteemi. Purra leiab seetõttu, et valitsusel peaks olema õigus piir Venemaaga täielikult sulgeda.

Soome õiguskantsleri büroo ei toetanud varem idapiiri sulgemise ettepanekut, kuna see poleks piisavalt kaitsnud varjupaiga taotlemise võimalust. Purra leiab, et valitsusel peaks siiski olema õigus teha idapiiri sulgemise otsus, olenemata sellest, mida õiguskantsleri büroo asjast arvab. 

Purra sõnul on riigis selliste olukordade jaoks seadusandlus olemas. Tema sõnul tuleb olukorda vaadelda riigi julgeoleku seisukoha vaatepunktist ning see võimaldaks sulgeda kogu piiri. Ta kritiseeris viimast õiguskantsleri otsust, mille käigus vaadeldi praegust olukorda asüüli taotlemise küsimusena.

"Hoolimata asjaolust, et kõnealused inimesed pole tõelised  varjupaigataotlejad, ütles Purra.

Tema sõnul kuritarvitatakse praegust asüülisüsteemi ning seda võimaldavad iganenud rahvusvahelised lepingud ja teistsuguse maailma jaoks loodud riigisisesed seadusandlused.

Soome valitsus teatas hiljuti, et paneb asüülitaotlejate kasvanud voogude tõttu kinni veel kolm Venemaaga ühist piiripunkti. Soome-Vene piiril jääb avatuks ainult Raja-Jooseppi piiripunkt. Migrandid üritavad nüüd riiki siseneda Murmanski oblasti kaudu. Oblastis käis ka Soome rahvusringhääling Yle. 

Yle ajakirjanikud nägid, kuidas pühapäeval saabus Murmanski raudteejaama rong. Jaama perroonil ootasid reisijaid politseinikud. Korrakaitsjad kogusid siis saabunud reisijate hulgast kokku välismaalased. 

Kirjus seltskonnas oli vähemalt kaks naist, kolm last, mõned mehed. Yle teatel teadsid Murmanski võimud, et piirkonda saabuvad välismaalased, kuna rongile minnes kontrollivad võimud inimeste dokumente.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: