X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Valitsus kiitis heaks eelnõu, mis lihtsustab postipakkide kontrollimist

Eesti Posti sorteerimiskeskus
Eesti Posti sorteerimiskeskus Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Valitsus kiitis neljapäeval heaks rahandusministeeriumi eelnõu, et tollitöötajad ei pea enam iga postisaadetise avamise kohta akti vormistama.

Seaduse muutmisega lihtsustatakse postisaadetiste tollikontrolli nii tolli kui postiteenuse osutajate jaoks, seisis valitsuse teates.

Samuti tõhustatakse keelatud ja piirangutega kaupade Eestisse saatmise tõkestamist.

"Aasta-aastalt kasvab Eestis nii e-poodide kasutajate arv kui ka internetikaubanduse maht. Kasvav rahvusvaheliste postisaadetiste maht tähendab ka seda, et samamoodi kasvab rikkumiste ja konfiskeeritud kaupade arv," kirjutas valitsus.

Eelnõu kohaselt täpsustakse postisaadetise läbivaatuse akti vormistamise korda, millega seoses nähakse ette, et postisaadetise läbivaatuse akti ei vormistata, kui postisaadetis vaadatakse läbi postiteenuse osutaja juuresolekul ja läbivaatuse käigus ei avastata korrarikkumisele viitavaid asjaolusid.

Kehtiva õiguse järgi tuleb iga postisaadetise läbivaatust alati protokollida. Läbivaatuse puhul postisaadetise avab ja sulgeb postiteenuse osutaja vastutav töötaja tolli juuresolekul ning iga postisaadetise avamise kohta koostatakse protokoll postiseaduse alusel olenemata sellest, kas tuvastatakse rikkumine või mitte.

Eelnõu kohaselt täpsustakse postisaadetises sisalduvate keelatud või piiranguga kaubaga tehtavaid riikliku järelevalve toiminguid.

Järelevalve vajab valitsuse sõnul täpsustamist, sest kehtivad sätted reguleerivad vaid liiduvälisest riigist saabunud rahvusvahelise postisaadetise läbivaatamist. Õigusselguse huvides on oluline, et tolli pädevus liidus sees liikuvate posti- ja kullersaadetiste läbivaatamisel oleks samuti tolliseadusega reguleeritud. Nt püütakse väikesaadetistes Eestisse keelatud kaupu tellida.

"Eelnõu muudatused ei too posti- ja kullerteenuse osutajatele kaasa mõju, mis eeldaks nende töökorralduse muutmist või tooks kaasa kulusid. Tollikontroll peaks tulevikus toimuma kiiremini, sest postisaadetise läbivaatuse akt koostatakse ainult rikkumisega seotud saadetiste kohta;" seisab valitsuse koduelel.

Seadus on planeeritud jõustuma üldises korras.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: