X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinn piirab kesklinnas sõidukite piirkiirust

Tartu maantee ja Liivalaia ristmik.
Tartu maantee ja Liivalaia ristmik. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tallinn jätkab kesklinnas maksimaalse lubatud sõidukiiruse langetamist, põhjendades seda liikluse sujuvuse ja ohutuse parandamisega. Järgmisena vähendatakse piirkiirust 40-le km/h Jõe, Pronksi, Liivalaia ja Suur-Ameerika tänavatel ning Kaarli puiesteel 30-le km/h.

Abilinnapea Vladimir Svet ütles, et piirkiiruste alandamine toimub järk-järgult ning 2024. aasta jooksul on kavas kogu Tallinna kesk- ja südalinn muuta 30 km/h alaks, erandiks vaid magistraaltänavad, kus jääb lubatud kiiruseks 40 km/h.

"Vastavalt hiljuti vastu võetud liikuvuskava eesmärkidele soovime tõsta jalakäijate ja kergliiklejate liiklusturvalisust. Loomulikult anname endale aru, et ainult liiklusmärk kõiki probleemi ei lahenda, seetõttu rakendame ka teisi meetmeid ohutuse parandamiseks," rääkis Svet.

Piirkiiruse märke hakati paigaldama sel nädalal.

Eelmise aasta lõpus vastu võetud Tallinna jätkusuutliku linnaliikuvuse kavas on ohutu liikuvuskeskkonna peamiseks mõõdikuks, et pealinnas ei juhtuks aastas ühtegi surmaga lõppevat liiklusõnnetust.

Liiklusekspertide hinnangul on liiklusõnnetuse tagajärgede raskusel otsene seos kiirusel: kui auto sõidab jalakäijale otsa kiirusega 50 km/h, on hukkumise risk seitse korda suurem kui kiiruse 30 km/h puhul.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: