X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Osa Tallinna ühistranspordipeatustest saab tasapisi reaalajainfo tablood

Ühissõiduki hilinemisest saab aasta pärast teada peatuse elektrooniliselt tabloolt
Ühissõiduki hilinemisest saab aasta pärast teada peatuse elektrooniliselt tabloolt Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tallinna linn otsib hankega sobivat lepingupartnerit, kes hakkaks kuvama ootekodade elektroonilistele tabloodele ühissõidukite reaalset saabumisaega. Tabloodega kaetakse kolmandik peatustest.

"Eeldusel, et leitakse sobiv lepingupartner ja peatuses on elektrooniline tabloo olemas, siis 2024. aasta lõpuks või 2025. aasta alguseks hakatakse sinna kuvama reaalaja infot ühistranspordi saabumise kohta," ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

"Hetkel on küll suuremates ühistranspordipeatustes elektroonilised tablood, mis kuvavad infot ühistranspordi graafikust, kuid neil puudub võimekus anda reaalajas infot ühistranspordi saabumisest," lisas Svet.

Abilinnapea loodab, et nelja kuni viie aasta jooksul kaetakse üle kolmandiku kõikidest ühistranspordipeatustest elektrooniliste tabloodega, mis kuvavad reaalajas infot ühistranspordi saabumise kohta.

Üle tuhande peatusest koosneva Tallinna ühistranspordivõrgu katmist elektrooniliste tabloodega Svet otstarbekaks ei pea.

"Tabloode lisamisel peatustesse on võtmeküsimus püsivoolu paigaldamine. Peatustes, kus püsivool on olemas, saame lisada ka tablood," ütles Svet

Sveti sõnul otsitakse käimasoleva hankega lepingupartnerit, kes hakkab haldama süsteemi, mis vahetab infot ühissõiduki ja tabloo vahel.

"Uus leping tagab, et hilinemiste info jõuaks tabloole õigel ajal või peegeldaks reaalselt peatusesse jõudmise aega," lisas ta.

Praegu saab reaalajas trammi, trolli või bussi reaalse saabumise infot kontrollida internetist, millel on olemas ka mobiiliversioon. Eraldi mobiilirakendust selleks alla laadima ei pea.

"Tabloodele hakatakse kuvama arvatavat ühissõiduki saabumisaega. Suurema avarii puhul, kui ühistranspordi saabumist ei saa objektiivselt ennustada, siis oleks tabloole mõistlik kuvada vastava sisuga tekst," ütles Svet ERR-ile.  

Teisipäeval sõitis hommikuse tipptunni ajal Tallinnas Viru ringil tramm rööbastelt maha, mistõttu seisis kogu trammiliiklus poolteist tundi.

Infot trammiliikluse seiskumise kohta leidis Tallinna linna transpordi lehelt ja ajakirjandusest, kuid mitte peatuste elektroonilistelt tabloodelt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: