Vene uurimisinstituut hakkab looma tulevikusõdurit

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Pentagoni agentuuri DARPA loodud robot suudab joosta kiirusega 29 km/h AFP/Scanpix
Venemaa riiklik uurimiskeskus Kurtšatovi instituut hakkab tegelema projektiga Tulevikusõdur, milleks Perspektiivsete Uuringute Fond (FPI) eraldas 170 miljonit rubla (3,86 miljonit eurot).
Fondi esindaja rääkis ärilehele Vedomosti, et üleeile toimus asepeaminister Dmitri Rogozini eesistumisel FPI nõukogu istung, millel kinnitati kolme aasta tööprogramm - kaheksa projekti. Suurim neist on Tulevikusõdur.

FPI loodi möödunud aasta sügisel Rogozini initsiatiivil ning see töötab vastava föderaalseaduse alusel. Asepeaminister on varem rääkinud, et fondist peab saama Pentagoni perspektiivsete uuringute agentuuri (DARPA) analoog.

"Praegu valitseb sõjaväespetsialistide seas arvamus, et tulevikus peab sõdur välja nägema nagu soomustatud ja hambuni relvastatud välise skeletiga küborg. Meil on teine kontseptsioon, mis eeldab lahingutingimustes inimese maksimaalselt võimalikku väljaviimist tuletsooni piiridest ja talle tema eest sõdivate robotseadmete juhtimise funktsioonide andmist," ütles fondi esindaja.

Venemaa kaitseministeeriumi ühe ohvitseri sõnul on tegemist perspektiivsete uuringutega, mille tulemusi hakatakse rakendama pärast 2020. aastat.

USA maavägedel on juba umbes 7000 erinevat robotit, kuid need on tegelevad abistavate funktsioonidega - demineerimise ja transpordiga, rääkis ekspert sõjaliste automaatjuhtimissüsteemide alal Viktor Murahhovski. Lahingurobotite kaugjuhtimise ideed ei pea ta aga elektroonsete segajate kiire arengu tõttu eriti realiseeritavaks.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: