Austria tahab piirata lahingurobotite kasutamist

USA militaarrobot
USA militaarrobot Autor/allikas: Scanpix

Austria valitsus tahab lahingurobotite ja droonide kasutamiseks kehtestada rahvusvahelised piirangud, kus elu ja surma üle otsustavad inimesed, mitte algoritmid.

 "Me peame kehtestama reeglid enne, kui tapjarobotid jõuavad lahinguväljale,"  vahendas Deutsche Welle Austria välisministri Alexander Schallenbergi sõnu.

Austria plaanib 2021. aastal Viinis korraldada konverentsi, et algatada protsess, mis loodetavasti viib rahvusvahelise kokkuleppeni tehisintellekti kasutamise kohta lahinguväljadel.

"Konverentsiga soovime luua riikide, ekspertide ja valitsusväliste organisatsioonide vahel samasuguse ühenduse nagu on Punane Rist," ütles Schallenberg.

Surmavate autonoomsete relvade kasutamist on ÜRO-s arutatud alates 2015. aastast.

Rahvusvahelistele piirangutele on vastu suurimad autonoomsete relvade tootjad USA, Venemaa ja Iisrael. Need sõjalised suurriigid seisavad silmitsi rahvusvahelise koalitsiooniga, mis nõuab uusi piiranguid tapjarobotitele. Sinna kuulub hetkel 30 riiki, samuti Euroopa Parlament.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: