Tallinna Tammsaare pargi ümberehitus lükkub edasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tammsaare pargi ideekavandid ERR
Tammsaare pargi ideekavandid ERR
Tallinna Tammsaare pargi uuendustöödega sel aastal ei alustata, sest linn eelistab sellele lasteaedade mänguväljakuid ja teid. Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul saab park endale uue välimuse tuleval aastal.
Tammsaare pargi ideekonkursi võitis eelmise aasta kevadel arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. Võidutöö näeb muuhulgas ette ehitada parki ka kohvik, milleks kasutatakse ära maa sees olev vundament, mis on endise turuhoone keldriosa, vahendasid ERRi raadiouudised.

Ehitustöödega lubati alustada tänavu. Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Peep Koppeli sõnul seisab Tammsaare pargi ehitus volikogu taga.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul selle aasta linnaeelarvesse Tammsaare pargi uuendustööd ei mahu.

"Kui me vaatasime selle aasta eelarvet, siis kahjuks sinna ei mahtunud. Oleme sel aastal panustanud hästi palju eelarvelisi vahendeid teedesse ja lasteaedadesse. Näiteks praegu teeme kõikidesse lasteaedadesse mänguväljakud. Vaatame, mis saab järgmise aasta eelarve kavandamisel, kuid praegu oleme küll seda meelt, et järgmise aasta vahenditest sellist ruumi leida, et Tammsaare parki kaasajastada saaks," rääkis Sarapuu.

Ehitustööd on plaanis mitmes etapis. "Võimalik, et me teeme pargi kahes või isegi kolmes etapis," ütles Sarapuu.

Tallinna linnavolikogu opositsiooni kuuluva Tarmo Kruusimäe sõnul on linnavalitsuse otsustada kuhu ta raha suunab.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: