Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Afganistanis Briti vägesid abistanud tõlgid lubatakse Suurbritanniasse

USA sõdurid 2012.
USA sõdurid 2012. Autor/allikas: aasta jaanuaris Kandaharis koos afgaanist tõlgiga AP/Scanpix
Kuni 600 afgaani tõlki, kes on töötanud Briti vägede heaks, saavad õiguse asuda elama Suurbritanniasse, kinnitasid valitsusallikad.
See otsus tähendab järeleandmist ministrite poolt, kes varem keeldusid laiendamast afgaanidele Suurbritanniasse ümberasumise õigust, mis anti Iraagi tõlkidele, vahendas BBC.

Afganistani tõlgid saavad viieaastase viisa, mille tähtaja lõppemisel võivad nad üldistel alustel taotleda alalist elamisluba. See ettepanek puudutab tõlke, kes on töötanud eesliinil aasta või rohkem. Kokku on neid umbes 600, mis on ligikaudu pool tõlkide koguarvust.

Otsus, millised lähisugulased nad võivad Suurbritanniasse kaasa võtta,on riigi piirivalveagentuuri pädevuses.

Tõlgid, kes tahavad Afganistani jääda, saavad Briti valitsuselt korralikku toetust, sealhulgas hariduskulude täieliku kompenseerimise viie aasta jooksul. Samasugused võimalused saavad ka afgaanid, kes on töötanud Briti vägede heaks mujal kui eesliinil, näiteks koka või valvurina.

Mõned riigid, kelle väed on saadetud Afganistani, on juba andnud kohalikele  tõlkidele või vähemalt osale neist poliitilise varjupaiga mingi vormi. sellised riigid on näiteks USA, Kanada, Austraalia ja Uus-Meremaa.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: