Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Õhuväe ülem: aastal 2015 võib üks õhuturbe rotatsioon paikneda Ämaril

Õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien ütles, et õhuvägi teeb kõik, et alates 2015. aastast võiks üks õhuturbe rotatsioon aastas paikneda Ämari lennuväljal.
"Me tahame, et ta roteeruks Eesti Läti ja Leedu vahel. See on nende riikide ja piirkonna julgeolekule kõige parem. Me näitame kogu maailmale, et siin on mitte ainult üks vaid mitu baasi, kes on võimelised võõrustama 24/7 ehk ööpäevaringseid NATO standarditrele vastavaid operatsioone,"ütles Tarien "Aktuaalsele kaamerale".

Paraadist sooritasid ülelennu Eesti õhuväe lennuvahendid, politsei- ja piirivalveameti helikopter ja Balti õhuruumi turvavad Taani õhuväe hävitajad F-16, mis tõusid õhku šiauliai lennubaasist Leedus.

Õhuvägi näitas paraadil esmakordselt ka uut mobiilset õhuseireradarit Ground Master, mida  koos muu kaitseväe tehnikaga sai uudistada pärast paraadi vabaduse väljakul.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras ütles, et talle teeb siirast rõõmu, et üha enam noori mehi ja naisi on Eesti riigi kaitseks vabal tahtel valmis ajateenistusse astuma.

Et ajateenistus on auasi, kinnitas ka maaväe ülem, kolonel Artur Tiganik. "Tulles teenistusse nad juba teavad, mis neid ootab ees ja millega neil tuleb tegeleda."

Tiganik lisas, et ajateenijate rivisammul on veel arenguruumi. "Naeratust ei olnud üldse. Ma terve päeva eile rääkisin neile, et naeratage inimestele, aga ei õnnestunud," rääkis ta.

Vabariigi aastapäeva paraadil osales kokku 1100 kaitseväelast, kaitseliitlast ja sisekaitseakadeemia kadetti.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: