Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uueks õhuväe ülemaks nimetati kolonelleitnant Jaak Tarien

Jaak Tarien
Jaak Tarien Autor/allikas: Kaitseväe peastaap
Kaitseminister Urmas Reinsalu nimetas kaitseväe juhataja ettepanekul alates 15. augustist õhuväe uueks ülemaks kolonelleitnant Jaak Tarieni.
Õhuväe senine ülem kindral Valeri Saar jätkab teenistust Eesti sõjalise esindajana NATO juures, teatas kaitseministeerium.

Kaitseminister Reinsalu rõhutas tänasel kohtumisel kindral Saare ja kolonelleitnant Tarieniga õhuväe ja õhuturbe olulisust Eesti riigikaitses. "Õhuvägi on töötanud efektiivselt Eesti riigikaitse arendamisel, tänaseks on meil ette näidata suurepärane lennubaas Ämaris ja tähtajatu õhuturbelahend," ütles Reinsalu ja kinnitas ootust tõhusa koostöö jätkumiseks ka edaspidi.

38-aastane Jaak Tarien on lõpetanud USA õhujõudude akadeemia ja kaitsnud magistrikraadi USA õhujõudude staabikolledžis. Ta on lõpetanud ka Balti kaitsekolledži kõrgema juhtimiskursuse.

Kolonelleitnant Tarien on teeninud Leedus BALTNETi regionaalse õhuseire koordinatsioonikeskuse Eesti meeskonna ülemana, regionaalse õhuseire koordinatsioonikeskuse asedirektorina, õhuväe õhuseire divisjoni staabiülema ja ülemana ning staabiohvitserina NATO arendusväejuhatuse ülema juures.

Aastatel 2008-2009 teenis kolonelleitnant Tarien Eesti kaitseväe õhuväe staabi operatiiv-, planeerimis- ja väljaõppeosakonna ülemana ning alates 2009. aastast õhuväe staabiülemana.

Kaitseväeteenistuse seaduse kohaselt nimetab väeliikide ülemad ametisse kaitseminister kaitseväe juhataja ettepanekul.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: