Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Õhuväe juhtimise võttis üle kolonelleitnant Jaak Tarien

Autor/allikas: kaitseväe peastaap
Kolonelleitnant Jaak Tarien võttis täna pidulikul tseremoonial Ämari lennubaasis üle Eesti õhuväe juhtimise brigaadikindral Valeri Saarelt.
Kolonelleitnant Jaak Tarieni (38) sõnul on Eesti õhuväe peaülesanne katkematu koostöö NATO liitlastega. "Eesti õhuväe operaatorite poolt toodetud õhupilti edastatakse ööpäevaringselt NATO õhukaitsekeskustesse ning see tagab meie liitlastele pideva teadlikkuse meie piirkonna olukorrast," ütles Tarien.

"Eesti õhuväge ei saa mõõta selle järgi, mitu lennukit meil endal on, vaid selle järgi, milline NATO liitlasriikide lahingvõime on valmis Ämarisse saabuma," märkis õhuväe ülem.

Tarien on lõpetanud USA õhujõudude akadeemia, kaitsnud magistrikraadi USA õhujõudude staabikolledžis ning lõpetanud ka Balti kaitsekolledži kõrgema juhtimiskursuse. Ta on teeninud Leedus Baltneti regionaalse õhuseire koordinatsioonikeskuse Eesti meeskonna ülemana, regionaalse õhuseire koordinatsioonikeskuse aseülemana, õhuväe õhuseire divisjoni staabiülema ja ülemana ning staabiohvitserina NATO arendusväejuhatuse ülema juures.

Aastatel 2008-2009 teenis Tarien Eesti kaitseväe õhuväe staabi operatiiv-, planeerimis- ja väljaõppeosakonna ülemana ning alates 2009. aastast õhuväe staabiülemana.

Kaitseväeteenistuse seaduse kohaselt nimetab väeliikide ülemad ametisse kaitseminister kaitseväe juhataja ettepanekul.

Brigaadikindral Valeri Saar jätkab teenistust Eesti sõjalise esindajana NATO ja Euroopa Liidu juures.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: