Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Misso vald meelitab peresid töö- ja lasteaiakohtadega

Võrumaal asuv Misso vald kogub kuulsust erakordse pakkumisega - valda oodatakse elama lastega peresid, kellele on pakkuda nii tööd, eluaset kui ka kooli- ja lasteaiakohti.
Pereema Diana Laas on esimene, kes võttis kokku julguse ning otsustas kohapeal uurida Misso valla erakordset pakkumist. Kohaliku elu eestvedaja, Nopri talu peremees Tiit Niilo kutsub inimesi maale kolima ning on nõus pakkuma tööd, eluaset, kooli- ja lasteaiakohti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Praegu teenib Laas Võrus miinimumpalka. Nopri talu lüpsja palk algab neljasajast eurost ning võib ulatuda seitsmesajani, olenevalt inimese võimetest ja töökusest.

"Huviliste järjekord on tõesti ukse taga. Ma ütleks, et on oodatust suurem huvi. Me arvame, et konkurss tuleb kõva," rääkis Niilo.

Kolimisel peab mees kõige keerulisemaks sobiva kodu leidmist. Tühjasid talusid on piirkonnas küll, kuid omanikul peab olema kindel tahe ja võimekus selle ülesputitamiseks. Kava kohaselt saaks pere elada talus esimesed viis aastat ilma maksmata.

Aega inimeste leidmiseks on napilt. Äsjaremonditud uhkesse koolimajja tuleb septembris vaid ligi kolmkümmend last. Demograafiline katastroof jõudis Missole enne, kui haldusreform, liiatigi lükkasid naabervallad hiljuti liitumisettepaneku tagasi. Nüüd tuleb Missol sellest olukorrast välja tulla.

Eestis on palju kõneldud, et maapiirkonnad jäävad tühjaks eelkõige töökohtade nappuse tõttu. Misso vallas oleks kohe pakkuda üle kümne töökoha.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: