Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaivara vald on hädas Sinimägede vaatetorni lõhkuvate vandaalidega

Vaivara vald on hädas Sinimägede vaatetorni pidevalt lõhkuvate vandaalidega. Lõhkujate leidmiseks pani vald välja 300 euro suuruse vaevatasu.
Vaivara vallavolikogu esimees Veikko Luhalaid ütles ERRi raadiouudistele, et Sinimäe vaatetorni hakati lõhkuma kohe pärast selle avamist 2008. aastal. Nelja aasta jooksul on seni tabamata vandaalid varastanud prožektoreid, lõhkunud torni piirdeid, õuemööblit, valgusteid ja infotahvleid.

Mitmel korral on vald pöördunud ka politseisse, kuid seni pole vandaale kinni püüda õnnestunud. Sel suvel sai aga vallavõimul mõõt täis ja nüüd lubatakse märatsejate tabamiseni viiva vihje eest 300 euro suurust preemiat.

Mõned aastad tagasi, kui kõrval asuvalt Grenaderimäelt varastati piknikulaud koos pinkidega, siis lubas Vaivara vald samuti vihje eest preemiat ja tookord see mõjus. "Siis ei tulnud küll vihjeid, aga huvitaval kombel ilmus vara tagasi," sõnas Luhalaid.

Samas kinnitas Luhalaid, et vallavara kaitseks võetakse kasutusele ka teisi meetmeid. "Ega me ainult rahale ei panusta, praegu on meil läbirääkimised valvekaamerate ja objektide valve alla võtmiseks."

Pargimäele püstitatud 25 meetri kõrguse Sinimäe vaatetorni tipp asub 110 meetri kõrgusel merepinnast. Torni rajamine koos mäe kindlustamise, valgustamise ja heakorratöödega maksis neli aastat tagasi ligi 3 miljonit krooni. Projekti toetasid toona EAS ja kaitseministeerium.

Tornist avanev vaade meelitab hulganisti huvilisi, kuid nagu selgus ka ööpimeduses tegutsevaid vandaale.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: