Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sinimäe vaatetorn lammutatakse

Foto: Sergei Stepanov/ERR

Kuigi Narva lähistel asuva Sinimäe vaatetorni püstitamisel loodeti, et see püsib paarkümmend aastat, tuleb vähem kui poole eluaja peal huvilistele ohtlikuks muutunud ehitis demonteerida. Millal uus torn valmib, seda pole veel teada.

Sinimäe alevikus Lastekodumäel ehk Pargimäel peaaegu 110 m kõrgusele merepinnast ulatunud vaateplatvormiga torn püstitati 2008. aastal Vaivara valda. Kümme aastat hiljem pole enam valda ja varsti pole ka torni, sest eelmisest sügisest Narva-Jõesuu linna territooriumil asunud lagunema kippuva turismiobjekti otsustasid linnavõimud lammutada. Tornipüstitamiseaegne Vaivara vallavanem, praegune Narva-Jõesuu linnavolikogu esimees Veikko Luhalaid ütles, et torn otsutati demonteerida, kuna see muutus inimestele aina ohtlikumaks.

Torn asus Euroopa Liidu idapoolseima piirilinna poole sõites mõned kilomeetrid pärast Sillamäed Tallinna-Narva maanteest paremat kätt Sinimäe alevikus. Vaatetornist nägi kena ilmaga nii Soome lahte, Narva linna, elektrijaama korstnaid kui ka mälestusristi. Millal see vaade taas avaneb, pole veel teada, sest linn pole uue torni püstitamist veel otsustanud.

EASi toel valminud vaatetorn saadi kümme aastat tagasi püsti teisel katsel, sest esimesel korral osutus see ülesanne kraana jaoks üle jõu käivaks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: