X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kiirlaenude andmise tingimusi muudetakse karmimaks

Justiitsministeerium saatis kooskõlastusele eelnõu, millega täpsustatakse laenamise tingimusi ning seatakse täpsemad nõuded laenu reklaamile.
Justiitsminister Kristen Michali sõnul on 2011. aasta juulis jõustunud vastutustundliku laenamise regulatsioon praktikas näidanud, et laenuandjad ei täida seda sellisel kujul piisavalt, et inimeste huvid oleks kaitstud ning keegi ei võtaks kohustusi, milleks ta tegelikult võimeline pole, teatas justiitsministeeriumi pressiesindaja.

Seaduseelnõu üks olulisem täpsustus on laenuvõimekuse hindamise osas, kus määratakse selgemalt ära, et laenuvõimelisuse hindamise kohustus on edaspidi laenuandjal, kes peab hindama, kas laenuvõtja suudab võimalikku kohustust täita või mitte. Praeguse üldisema sõnastuse taustal jätavad laenuandjad selle hindamise laenaja enda vastutusele.

Teine suurem muudatus, mis on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt ettevalmistatud, puudutab laenamist ja laenu andmist. See saab teoks läbi reklaamiseaduse muutmise, kus piiratakse tarbijakrediidi reklaamide sisu ainult esmavajaliku infoni, mis peaks piirama emotsiooni ajel tehtud otsuseid laenu võtmisel.

Näiteks peab eelnõu kohaselt tarbijakrediidi reklaam sisaldama ainult infot laenuandja või vahendaja ning osutatava teenuse kohta. See tagab esitatava info neutraalsuse ning välistab edaspidi kahetimõistetavate lubaduste andmise ja emotsionaalse fooni loomise laenureklaamides.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: