Kohus jättis kodanikeühenduste kaebuse hipodroomi asjus rahuldamata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
Tallinna halduskohus jättis eile rahuldamata mitme kodanikeühenduse kaebuse, milles nõuti hipodroomi ala detailplaneeringu kehtetuks tunnistamist. Nüüd peavad  seltsid kuu aja jooksul otsustama, kas kaevata otsus edasi või mitte.
Vaidlusaluse detailplaneeringu algataja, osaühing Alfa Property tahab kolida hipodroomi Saku valda ning rajada selle asemele Paldiski maantee äärde elurajooni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kohtusse pöördunud Telliskivi Seltsi, Pelgulinna Selts ja Eesti Hobumajanduse Edendamise MTÜ eesmärk ei olnud Telliskivi Seltsi esindaja Juho Kalbergi sõnul takistada hipodroomi kolimist Tallinnast välja, vaid pigem sooviksid seltsid, et seda maad kasutataks ära mitmekesisemalt kui elamumaa. Mis teevad seltsid edasi, nüüd, kus esimese astme kohtuotsus neid aga ei soosinud, täna veel ei teata.

"Ei tea praegu. Ühtegi suppi ei sööda nii kuumalt, kui seda keedetakse. Ikka rahulikult asja ajame, mõtleme ja vaatame, et siin kuu aega on aeg," ütles Kalberg. "See on päris mahukas tegevus kõik, me teeme seda pärast tööd õhtuti. Meil ei ole seda jõudu, et palgata hirmkalleid advokaate ja nii edasi."

Alfa Propertyt kohtus esindanud jurist Viktor Kaasik ütleb, et loomulikult on nemad kohtuotsusega rahul, kuid nad ootaksid siiski ära, kas vastaspool kaebab edasi. Kaasiku sõnul ei ole välistatud ka see, et nemad kaebavad edasi. Nimelt ei mõistetud MTÜ-delt välja kohtukulusid
 
"Üks põhimõtteline küsimus, mis tuleks lõpuni rääkida, sest kahjuks on sellised kaebused, mis on minu meelest algusest lõpuni olnud, antud juhul perspektiivitud, ja minu kliendile on tekitatud sellega väga suurt materiaalset kahju: [---] Nii kaua, kui taoliste kaebuste esitajad ei kanna mitte mingisugust vastutust - ei sisulist, ei juriidilist ega ka materiaalsest vastutust -, nii kaua me seisamegi silmitsi taoliste vaidlustega," rääkis Kaasik.

Kui aga kohtuotsus jõustub, soovib OÜ Alfa Property võimalikult kiiresti oma projektidega edasi minna nii elamurajooni ehitamise osas praeguse hipodroomi asemele kui ka uue hipodroomi ehitamise osas Saku valda. Esialgu tähendaks see arhitektuurivõistluse korraldamist.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: