Eesti Talleks müüb Saksa Auto Norra firmale ({{commentsTotal}})

Eesti Talleks müüb Volkswageni edasimüüja Saksa Auto kõik aktsiad Norra firmale MøllerGruppen.
Lisaks Volkswageni jaemüügile hõlmab tehing Škoda müügivõrku Pärnus, Jõhvis ja Viljandis.

Norra suurimale automüügifirma MøllerGruppen tütarfirma Møller Auto Baltic saab endale kõik Saksa Autole kuuluvad firmad - Suve Auto Pärnus, Viru Rahvaauto Jõhvis, Linna Auto Viljandis ning ka 5+ Autoteeninduse ja Autohaus Holdingu.

Samuti omandab MøllerGruppen pooled Tartus tegutseva Volkswageni müüja Aasta Auto Pluss omandab aktsiad.

Tehingu maksumust osapooled ei avalikuksta.

MøllerGruppen on tegeleb Volkswageni, Audi ja Škoda sõidukite impordi, jaemüügi, hoolduse ning finantseerimisega, samuti kinnistute arendamise ning haldamisega.

Grupil on viies riigis kokku üle 3200 töötaja ning grupi käive oli mullu kaks miljardit eurot. Grupi tütarettevõte Auto Group Baltic on alates 2005. aastast Volkswageni importija kolmes Balti riigis.

Saksa Auto asutati 1997. aastal ning ettevõte tegeleb peamiselt Volkswagenite jaemüügiga, kuid lisaks sellele ka varuosade ja tarvikute müügi ning hoolduse ja remondiga.

Ettevõttel on viies Eesti linnas kuus esindust: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Viljandis. Saksa Auto grupi käive oli eelmisel aastal 32 miljonit eurot ning grupis töötab 200 inimest.

Toimetaja: Oliver KahuHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: