Stratfor: kriminaalne inimrööv võib pöörduda poliitiliseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Liibanonis võib tavaline kriminaalne inimrööv pöörduda poliitiliseks pantvangide võtmiseks, kirjutas USA-s tegutsev globaalse luureanalüüsi erafirma Stratfor oma veebilehel.
"Paljudel juhtudel viivad algse inimröövi läbi tavalised bandiidid, seejärel aga müüakse pantvangid sellistele terroristlikele organisatsioonidele, nagu Hezbollah või Palestiina Vabastamise Rahvarinde ülemjuhatus. See on ammutuntud kuritegelik tehnika, mida kasutatakse nii Bekaa orus kui Beirutis," vahendas Inosmi.ru Stratfori.

Stratfor nendib, et seoses eestlaste röövimisega kinni peetud kaht isikut kahtlustatakse sidemetes Palestiina radikaalsete rühmitustega, kes on lähedased Liibüa režiimile. Liibüa on aga naasmas terrorismi juurde, mis on vahend praegu Liibüas operatsiooni läbi viivate NATO vägede vastu.

Kuigi praegu ei ole selge, kes konkreetselt Eesti jalgratturid röövis, peavad Ameerika Ühendriigid Stratfori sõnul tähelepanelikult jälgima uudiseid, et saada selgusele, kas see oli poliitiline terroriakt, mida toetas Liibüa, või lihtsalt kuritegu eesmärgiga saada lunaraha.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: