Lotman: röövijad ilmselt ei kuulu islamigrupeeringusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Semiootik Mihhail Lotman usub, et pantvangistatud eestlaste video, kust puudus igasugune islamistlik sümboolika, annab alust arvata, et röövijad ei kuulu ilmselt mingisse islamigrupeeringusse.
Lotman ei usu, et röövi taga on sunniitlik islamistlik organisatsioon või Hezbollah ehk šiiitlik islamistlik rühmitus, kes väidetavalt kontrollib Bekaa orgu.

Kolmas jõud, mille suunas leiab tema sõnul järjest rohkem indikatsioone, on Süüria, kuid ka seda oletust peab semiootik vähetõenäoliseks.

Lotman peab kõige tõenäolisemaks, et Eesti jalgratturid võttis vangi poliitikast kauge kriminaalne grupeering. "Seega on spekulatsioonid teemal, et rahalised nõudmised on suitsukate, neile järgnevad tõsised poliitilised, minu meelest väär," selgitas ta oma blogis.

"Vastupidi, poliitilised nõudmised - juhul kui need esitatakse - tulevad selgelt irreaalsed ning nende eesmärk on üksnes hinda üles kruvida," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: