Tallinna hipodroomi asemele kerkib elurajoon ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna linnavolikogu kehtestas detailplaneeringu, mis võimaldab senise Tallinna hipodroomi alale rajada elurajooni.
Detailplaneeringu kohaselt tuleb Merimetsa tee, Kolde puiestee, Sõle tänava ja Paldiski maantee vahelisele 18,9 ha suurusele praeguse hipodroomi alale elurajoon. Kinnistust ligi poolele on kavandatud sotsiaalobjektid, sealhulgas näiteks lasteaed, perekeskus ja spordirajatised.

Kavandatud hoonetest kõrgeim on kuni 13-korruseline äri- ja eluhoone, teised hooned on 4-8-korruselised.

Nii nagu ruumilise ideelahenduse leidmiseks korraldati arhitektuurivõistlus, toimub see ka ala hoonestamiseks. Kuna ala jääb muinsuskaitseala vaatesektorisse ja vanalinna kaitsevööndisse, tuleb hoonestamisel tagada vanalinna silueti vaadeldavus.

Paldiski mnt 50 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamist taotles Alfa Property AS eesmärgiga leida hipodroomi väljakolimisel vabaks jäävale maa-alale uus kasutusfunktsioon.

Planeeringu kehtestamise poolt hääletasid Postimehe teatel ka opositsioonierakonnad, kelle esindajad juhtisid seejuures tähelepanu vajadusele edaspidi rohkem kodanikeühenduste arvamusega arvestada.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: