Kultuuripealinn Tallinn kolis oma kavaga mere äärde ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Täna algas terve suvi kestev tihe programm kultuurikilomeetril, avatud on Katlaaed ja Ökosaar.
Siis, kui korraldati kultuuripealinna ürituste ideedekonkurss, oli suur osa pakutud ideedest seotud just merega. Korraldajate hinnangul peaks täna alanud mereäärsest kavast enda jaoks huvitavat leidma nii tallinlased, kui ka kaugemalt kultuuripealinna sõitnud inimesed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleme hästi palju just rõhku pannud sellele, et saaks õues olla, saaks nautida elu linnas, olla siin puude vahel. Oleme palju pingutanud koos linnaelanikega, et siin oleks ka puhas," rääkis Tallinn 2011 mereäärsete projektide koordinaator Liina Guiter.

Kavas on erinevad matkad, külastada saab kaasaegse kunsti muuseumi ning Disaini Maja. Algas ka linnainstallatsioonide festival ning huvilisele on avatud Ökosaar.

"See on nagu parve peal vana inglise buss ning selle teisel korrusel saab istuda ja nautida vaadet ja tulede mängu ning mõelda natuke teistmoodi," märkis selgitas Guiter.

Kultuurikatlas käivad praegu ettevalmistused Saša Pepeljajevi Tantsiva torni etenduseks. Turu Aurinkoballetti 30. sünnipäevaks valminud Tantsivat Torni mängitakse kultuuripealinnade aastal nii Tallinnas kui ka Turus. Torn sümboliseerib inimeste kõrgemale püüdlevaid unistusi.

"See on visuaalne etendus. Selles on koreograafiat, installatsioone, trikke õhus," kirjeldas lavastaja.

Lava on ehitatud torniks ning Pepeljajev lubab, et etenduses isegi lennatakse natuke. "Torn tähendab ka ideed pääseda kõrgusesse. Mõte lennust tähendab samuti soovi pääseda maast kõrgemale. Sellepärast me ka natuke lendame," ütles ta.

Tantsiva Torni esimene etendus on kultuurikatlas kolmapäeval. Sihtasutuse Tallinn 2011 juhatuse liikme Evelyn Sepa hinnangul tuleks kultuuripealinna üritusi ning ka nende toimumise paiku vaadata ja mõtestada tervikuna.
 
"See on väga unikaalne aasta. Need ei ole ainult üksikud sündmused, mille kohta võib öelda, et need olid, on ja jäävad, aga selle tähenduse annab tegelikult igaüks ise," ütles Sepp.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: