Tallinna seltsid viisid hipodroomivaidluse kohtusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

MTÜ Telliskivi Selts, MTÜ Pelgulinna Selts ja Eesti Hobumajanduse Edendamise MTÜ esitasid Tallinna halduskohtule kaebuse hipodroomi maa-ala ehk Paldiski mnt 50 kinnistu detailplaneeringu kehtestamise otsuse kohta ning taotlevad otsuse õigusvastasuse tuvastamist ja täies ulatuses kehtetuks tunnistamist.
Seltside arvates ei ole vaidlustatud otsus õiguspärane, sest selle menetlemisel on alates protsessi algusest tehtud põhimõttelisi kaalutlusvigu ning kehtiva üldplaneeringu muutmine ei ole asjakohaselt põhjendatud, vahendas Postimehe võrguleht.

Kaebuse esitajad käsitlevad avaliku huvina mitmekesise ja kvaliteetse linnaruumi tagamist ning sportimis- ja puhkamisvõimalusi pakkuvate alade kaitsmist. Seltsid peavad oluliseks linna üldist jätkusuutlikku arengut ning avalikkuse sisukat osalemist ruumilises planeerimises.

Kaebuse esitajad märgivad, et kohtusse pöördumine ei tulene viimasel nädalal meedias kõlapinda leidnud pistiseskandaalist, vaid oli kaebus oli valmis juba varem.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: