Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maalikunstnike liit näitab 2009. aasta maaliparemikku

Eesti Maalikunstnike Liit näitab Haus galeriis 2009. aasta maaliparemikku, lisaks neljakümnele maalile on eile avatud kevadnäitusel väljas ka nimekiri kunstnike lemmik muusikastiilidest.
Kunstinäitus on kunstniku ja galerii pidu, usuvad maalikunstnikud ja nii nimetasid nad oma kevadnäituse Haus galeriis House-party´ks, vahendasid \"Kultuuriuudised\".

Kui juba majapidu, siis pidu koos muusikaga. 44 maalikunstnike liitu kuuluvat autorit pidid maalide juurde märkima, mis muusikaga nende kunst kõige paremini kokku kõlab.

\"Blues oli kõige populaarsem. Ma arvan, et see on maalikuntsnike lemmikžanr,\" ütles Eesti Maalikunstnike Liidu esimees Mari Roosvalt.

Vanameister Jüri Arrak on ilmselt erand. Arraku sõnul kuulab ta mitmesugust muusikat. \"Siin küsiti ka, et mis muusikat ma kuulan. Aga jazzist meeldib ikka Armstrong ja Ella (Louis Armstrong ja Ella Fitzgerald - toim), midagi nendest üle ei ole.\"

Jazz on rohkem peomuusika, leidis Arrak. Oma religioossed tööd maalib ta näiteks Pärdi muusika saatel. Näitusel väljas olev \"Sinise maski taga\" sündis aga üldse ilma muusikata.

Kuidas sobituvad ülejäänud maalid neid saatvate muusikastiilidega ehk kuidas kõlavad kokku pildi- ja helikeel Haus galeriis, seda saab iga kunsti ja muusikahuviline enda peal katsetada 20. juunini.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: