Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaitsevägi "optimeerib" kohuslaste tervisekontrolli

Kaitseministeerium soovib värskelt valminud eelnõuga vähendada kokkuhoiu eesmärgil kaitsevähekohuslaste arstlikku kontrolli ja kaasajastada tehtavate kontrollide nimekirja.

"Eelnõu eesmärgiks on optimeerida kaitseväekohustuslaste ja kaitseväelaste kaitseväeteenistuskõlblikkuse astme kindlaksmääramiseks arstlikes komisjonides ettenähtud arstliku läbivaatuse ja nõutavate terviseuuringute mahtu, võimaldades rahaliste ressursside senisest otstarbekamat kasutamist," seisab ministri määruse muutmise eelnõu seletuskirjas.

Üldine ja peamine uus reegel on muudatuste jõustumisel see, et kaitseväekohuslased ei pea enam läbima arstlikku komisjoni neid uuringuid, mida ta on teinud mujal meditsiiniastustes viimase poole aasta jooksul.

Kui aga uuringutele siiski tuleb minna, siis võrreldes senisega vähendatakse näiteks oluliselt lausuuringutena tehtavate laboratoorsete analüüside mahtu.

"Laboratoorsete uuringute loetelu lühenemine on osaliselt tingitud ka asjaolust, et mitmed seni kehtivas määruses nimetatud uuringud teostatakse tänapäeva laborites ühtse analüüsina (vere automaatuuring) ning puudub vajadus selle komponentide üleslugemiseks.

Määruse muudatusega kõrvaldatakse ka senikehtiv reegel, mille kohaselt tuleb nõutavad terviseuuringud teha ka juhul, kui isiku mittekõlblikkus tegevteenistuseks ilmneb juba olemasolevate meditsiiniliste tõendite või arstliku läbivaatuse tulemusel.

"Enamikul juhtudel on kaitseväekohustuslase või kaitseväelase tegevteenistuseks (ajutine) mittekõlblikkus tuvastatav eelnevalt teostatud eriarsti konsultatsiooni või terviseuuringute tulemuste põhjal või arstlikul läbivaatusel komisjonis kohapeal," seisab eelnõu seletuskirjas.

Kehtivas määruses loetletud terviseuuringute teostamiseks Kaitseressursside Ameti arstlikus komisjonis kulub ühele kaitseväekohustuslasele 623 krooni, muudatustega loodetakse see summa vähendada 413 kroonini.

Toimetaja: Aivar Pau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: