Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaur Hansoni abikaasa: olen kannatanu esindaja

{{1259256000000 | amCalendar}}
Pedofiilias süüdistatava lastekaitsja Kaur Hansoni abikaasa Sirli tunnistas "Ringvaates", et ta teadis mehe kõlvatust tegevusest ning aja jooksul harjus sellega.
Hansoni abikaasa ütles oma nägu varjates, et teda pole politsei süüdistanud ning käsitleb teda kui kannatanu esindajat. Politsei oli naise kinnitusel üle kuulanud esmalt nende lapse ja väitis siis naisele, et laps oli kõik üles tunnistanud ning kui ka naine ei tunnista, siis saab ka temast kahtlusalune.

Ta ütles, et sellest on juba palju aega möödas, kui ta tundis, et mehe käitumises ei ole kõik korras. "Ma sain aru, et mõned tema moraalsed seisukohad ei ole ühiskonnas aktsepteeritavad."

Naine tunnistas, et ta lihtsalt harjus mehe topelteluga. "Alustades väikestest doosidest harjub inimene väga paljuga," märkis ta ning tunnistas, et tunneb end süüdlasena, kuna ei suutnud meest aidata. Enda sõnul otsis ta palju võimalusi, aga ei leidnud abi.

Sirli tunnistas, et kui selleks tekib vajadus, siis on ta valmis Eestist emigreeruma.

Prokuratuur süüdistab mitmete edukate poliit- ja sotsiaalkampaaniate autorit ning endist lastevanemate liidu peasekretäri Kaur Hansonit aastaid kestnud poiste vägistamises ja pornofilmide valmistamises.

Prokurör Andra Sild nõudis algselt Hansonile karistuseks maksimaalmäära ehk 15 aastat vangistust, kuid viimane nõustus asja lahendamisega lühimenetluses, mistõttu vähendatakse karistusaegakolmandiku võrra, kirjutas Eesti Ekspress.

Hansonit süüdistatakse alaealiste vägistamises ja muul moel pilastamises. Tema teod ulatuvad veel eelmise sajandi lõppu, viimased leidsid aset tänavu.

Politsei pidas Hansoni kinni 11. märtsil 2009 Tallinna kesklinnas.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: