Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aivar Haller: Hanson tundus väga aus inimene

Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse liige Aivar Haller ütles, inimesena tundus pedofiilias süüdistatav Kaur Hanson väga aus inimene.
Haller ütles ETV saates "Ringvaade", et tema jaoks oli suur šokk, kui Hansoni pedofiiliasüüdistusest kuulis.

"Kaur Hansosn inimesena oli ja on hooliv. Ta tundus väga aus, otsekohene, süsteemne, sirgjooneline. Kui vaadata seda, kuidas ta professionaalina oma tööd tegi, siis on ta pigem väga andekas inimene kui lihtsalt andekas," rääkis Haller.

Tema arvates võib pedofiil saada sarnasele töökohale süsteemselt ettevalmistudes ja peensusteni läbi mõeldes ning kindlustades enda jaoks nii mineviku kui tuleviku. Haller märkis, et kui ei ole mingit registrit, kust saada inimese kohta informatsiooni, ei teki tema suhtes ka kahtlusi.

Halleri sõnul lahkus Hanson 2005. aastal lastevanemate liidust, kuna ta on väga otsekohene ja eesmärgikindel ning sattus seetõttu palju konfliktsetesse olukordadesse. Tollal süüdistati Hansonit ka liidu rahade väärkasutamisest, kuid need ei leidnud kinnitust.

Haller usub, et tema usaldus inimeste vastu Hansoni juhtumi tõttu ei kao. "Aga ma arvan, et peame kolleegidega üle vaatama põhimõtted, mille järgi lapsevanemaid ettevalmistada, et sarnaseid olukordi ei saaks tekkida," märkis Haller.

Tema arvates on Hansoni pedofiiliajuhtum häirekell ühiskonnale. "Kui laste ja vanemate suhted on korras, siis pedofiil sinna vahele ei mahu. Kui meie lapsevanemad tahavad vältida selliseid olukordi, siis selleks on kindel tee - suhelda oma lastega, neid tunda, selgitada neile ohtusid. Kui tekib väikseimgi kahtlus, tuleks ühendust võtta spetsialistidega," selgitas Haller.

Prokuratuur süüdistab mitmete edukate poliit- ja sotsiaalkampaaniate autorit ning endist lastevanemate liidu peasekretäri Kaur Hansonit aastaid kestnud poiste vägistamises ja pornofilmide valmistamises.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: