Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti ohvitser NATO juhtkonnas

Kapten Jaak Tarien teenib alates üleeilsest NATO Ümberkujundamise ja Arengu Juhatuse (Allied Command of Transformation, HQ SACT) ülema käsundusohvitseri ametikohal.

Kapten Tarieni ülem on Ameerika Ühendriikide mereväe admiral Edmund Giambastiani, kes on ühtlasi USA Ühendväejuhatuse (US Joint Forces Command) ülem.
 
Käsundusohvitseri ülesanneteks on eelkõige oma ülema saatmine ametlikel kohtumistel ning nende kohtumiste ettevalmistamine. Kapten Tarieni teenistusaeg käsundusohvitserina on kolm aastat.

Enne uuele ametikohale määramist lõpetas kapten Tarien Ameerika Ühendriikide Õhuväe Staabikolledži ja teenis Õhuseiredivisjoni ülema ametikohal.

SACT ülesandeks on NATO uuendamine, ümberkujundamine, arendus, väljaõpe ja muu sellelaadne.

SACT on NATO struktuuris võrdsel tasemel Euroopa Liitlasvägede kõrgeima peakorteriga (SHAPE, Supreme Headquarters Allied Powers Europe), neist kõrgemal on vaid NATO Sõjaline Komitee (Military Comitee ehk liitlasriikide kaitsevägede juhatajate kogu) ja North Atlantic Council ehk Põhja-Atlandi komitee, mis koondab endas poliitilise juhtkonna.

Praegu on NATO ja Euroopa Liidu struktuuriüksustes rahvusvahelistel ametikohtadel teenistuses 16 Eesti kaitseväe ohvitseri ja 14 allohvitseri.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: