Vene võimud vahistasid keskpanga asejuhi arvatavad tapjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vene võimud vahistasid Vene keskpanga esimese aseesimehe Andrei Kozlovi tapmises kahtlustatavad.

35aastaste Ukraina kodanike Aleksei Polovinkini, Maksim Progljada ja Aleksandr Belokopõtovi tunnistusi on väidetavalt kinnitanud uurimiseksperiment spordikompleksi Spartak territooriumil Sokolnikis, kus pankurit ja tema autojuhti surmavalt haavati, kirjutas ajaleht Kommersant.

Tellimusmõrva sooritajad on pärit Ukraina linnast Luganskist ja tundsid ükteist lapsepõlvest saadik. Nende tunnistuste kohaselt olid nad juulis saanud tellimuse Kozlovi jälgimiseks.

Tellimuse andja oli öelnud, et Kozlov "hülgas head inimesed" ja temaga on vaja rääkida, kuid pankur ei soovi seda. Korraldus Kozlov tappa tuli pärast kahekuist jälgimist vahetult enne jalgpallimatši lõppu, millel pankur osales.  
 
Kuna mehed kaksikmõrva eest lubatud tasu ei saanud ning märkasid, et neid omakorda on jälgima hakatud, pöördus üks neist oma elu pärast kartes ülestunnistusega miilitsasse.

Mõrva tellija ja tema vahendaja isikud ei ole veel teada.

Kozlov tapeti 13. septembril Moskvas. Tema tapmisele reageeris Vene president Vladimir Putin finantskuritegusid uuriva üksuse loomisega.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: