X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Turundusfirmad pole rahul laenureklaamide keelamise plaaniga

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti turundusagentuurid on vastu majandusministeeriumi plaanile keelata televisioonis, raadios ja internetis eraisikutele suunatud laenureklaamid.

Turunduskommunikatsiooni agentuuride liit ja meediaagentuuride liit toonitasid, et reklaamkeeld ei lahenda probleeme.

Liitude kinnitusel jääb neile arusaamatuks, miks ministeerium ei kasuta turu reguleerimiseks muudes riikides (näiteks Soomes) häid tulemusi andnud võtteid - kehtestada laenudele maksimaalsed intressid, allutada krediidipakkujad ühtsele riiklikule järelevalvele jne.

Turundus- ja meediafirmade hinnangul proovib ministeerium piirduda vaid pealiskihi ümberkorraldamisega.

"Täiendavalt annab põhjust skepsiseks fakt, et analoogsetel põhjendustel muudeti reklaamiseadust ka eelmisel aastal ning tänases eelnõu seletuskirjas tõdevad koostajad, et toonased muudatused pole soovitud tulemusi andnud."

Majandusminister Urve Palo saatis eelmisel nädalal ministeeriumi partneritele arvamuse avaldamiseks värske eelnõu, millega keelataks eraisikutele suunatud laenureklaamid nii televisioonis, raadios kui internetis.

Laenuteenuse pakkuja kodulehel jääb reklaam lubatuks, samuti trüki- ja välimeedias, kuid piirangutega.

Tarbijakrediidi, järelmaksu, liisingu, eluasemelaenu ja tarbimislaenu reklaam tohib eelnõu järgi edaspidi sisaldada vaid seaduses lubatud infot.

Selleks infoks on muu hulgas teenuse osutaja nimi ja tegevusloa number, tegevuskoha kontaktandmed, krediidi kulukuse määra näide ja üleskutse tutvuda finantsteenuste tingimustega.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: