Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Euroopa Parlamendi uues koosseisus on hulk värvikaid tegelasi

Foto: AP/Scanpix

Euroopa Parlamendi uues koosseisus on hallide ülikondade ja diplomaatiliselt väljenduvate poliitveteranide kõrval ka tõeliselt pilkupüüdvaid saadikuid, teiste seas näiteks neonatside liider ja lõbustuspargis elav moslemivihkaja.

Udo Voigt on 62-aastane sakslane, kelle kuulsaim valimisloosung oli "Anna gaasi!". See polekski mainimist väärt, kui Voigt poleks juhtumisi Wehrmachti ohvitseri poeg, kes juhib Saksamaa Natsionaaldemokraatlikku Parteid, mida paljud sakslased tunnevad neonatside rühmitusena, vahendasid ERRi raadiouudised.

2004. aastal mõisteti Voigt kohtus süüdi, kui ta oli Hitlerit nimetanud suureks Saksa riigimeheks ja Saksa demokraatiat ebaseaduslikuks.

Kuna Saksamaa konstitutsioonikohus tühistas Euroopa Parlamenti pääsemiseks varem kehtinud 5-protsendilise valimiskünnise, piisas Natsionaaldemokraatlikule Parteile 1-protsendilisest toetusest just parasjagu, et Voigt 5 aastaks Brüsselisse saata.

Tema põhifookus saab olema ilmselt immigratsioonil, sest just immigrantide vastu võitlemisele oli pühendatud NPD valimisprogramm.

Voigti rahvuskaaslase Martin Sonneborni ettepanekud paistavad paberil veel rajumad. Tema partei on plakatitel öelnud otse: "Merkel on loll". Samuti on erakond pakkunud välja, et ümber Šveitsi tuleb ehitada kõrge müür, sest nad on selle ära teeninud.

Sonneborn lubab Brüsselisse saabudes hakata kohe valmistuma tagasiastumiseks, mille ta kavatseb teoks teha pärast nelja seal viibitud nädalat. Pärast lahkumishüvitise saamist, saadab ta Brüsselisse oma partei järgmise esindaja ja nii edasi, kuni kõik 60 liiget on europarlamendis ära käinud.

Sonneborn pälvis vaid 0,6 protsendi Saksa valijate toetuse, millest piisas rühmitusele Die Partei, et oma lubadused Brüsselis teoks teha.

"Parem on olla fašist kui homo" - see mõte kuulub Benito Mussolini lapselapsele Alessandra Mussolinile, kes lisaks topless-poseerimisele Playboys ja paaris kriitikute poolt põlatud filmis mängimisele on jõudnud teha Itaalias ka märkimisväärse poliitilise karjääri.

Euroopa Parlamenti valiti ta viimati kümne aasta eest, aga kuna toona edu toonud partei lõpetas tegevuse, teenis ta seekord Brüsseli-koha välja Silvio Berlusconi Forza Italia ridades.

"Massiline vägistamine, vägivald, sundabielud, naiste rõhumine ja kuritegelikud gängid - need on asjad, mida paljurahvuseline ühiskond meile pakub" - selle mõttetera autor Morten Messerschmidt elab ühes Kopenhaageni lõbustuspargis, kuid peagi kolib temagi Brüsselisse.

Moslemivastase retoorika poolest tuntud Taani Rahvapartei, mille liige Messerschmidt on, võitis europarlamendis neli kohta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: