Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uuring: institutsioonidest usaldavad inimesed kõige enam päästeametit ja ERR-i

ERR
ERR Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti Rahvusringhäälingu tellimusel tehtud TNS Emori uuringust selgub, et Eesti elanikud usaldavad institutsioonidest kõige enam päästeametit, millele järgneb Eesti Rahvusringhääling.

Uuringus küsitleti 1000 Eesti elanikku ning muuhulgas oli seal sees küsimus institutsioonide usaldusväärsuse kohta. Graafikus on näidatud need, kes valisid viiest vastusevariandist variandi "usaldan täielikult" või "pigem usaldan".

Kõige vähem märgiti usaldusväärseteks erakondi – neid peab täiesti või pigem usaldusväärseks veerand vastanutest.

Eurobaromeetri andmete kohaselt usaldas tänavu märtsis Eestis valitsust 44 protsenti küsitletutest. Euroopa Liidus keskmiselt on valitsuse usaldusprotsent 26. Emori küsitluse kohaselt usaldab Eestis valitsust enam kui 60 protsenti vastanuist (9,1 protsenti usaldab täielikult, 51,4 protsenti pigem usaldab).

Nelja aasta eest uurisid Tartu Ülikooli meediauurijad, milliseid institutsioone usaldaksid inimesed näiteks radioaktiivsuse, üleujutuse, tormi või muu taolise ohu korral. Sellest uuringust selgus samuti, et suurim usaldus on päästeameti vastu, sellele järgnesid ERRi raadio- ja televisiooniprogrammid.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: