Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Igor Taro lahkub ERR-ist ja kandideerib riigikokku

{{1420697078000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Ajakirjanik Igor Taro lahkub töölt Eesti rahvusringhäälingus ja kandideerib IRL-i nimekirjas riigikokku. Taro ütles ERR-i uudisteportaalile antud lühiintervjuus, et läheb poliitikasse, kuna soovib küsimuste tõstatamise asemel hakata ka vastuseid pakkuma.

Riigikokku pääsemist peab ta realistlikuks ning usub, et saab olla kasulik julgeolekut ja maaelu arendamist puudutavate teemadega tegeledes.

Miks te tegite otsuse poliitikasse minna ja millises valdkonnas loodate riigikogus kõige rohkem ära teha?

Lühidalt öeldes, tahan viia Kagu-Eesti sõnumi Toompeale. Ma olen siin ajakirjanikuna aastaid tegutsedes saanud päris hea ülevaate kohalikest probleemidest ja praegu lihtsalt tundsin, et võib-olla oleks aeg lihtsalt küsimuste tõstatamise asemel hakata pakkuma vastuseid. Ukraina sündmused andsid aimu, milliste tagajärgedega võib lõppeda äärealade hääbumine. Ma näen neid tühje talusid iga päev. Pidevalt kuulen, kuidas keegi ümbruskonnast on otsustanud maaelu osas taas "pillid kotti panna".

Minu üheks suureks mureks on julgeolek, aga mitte ainult sõjalises mõttes. Olen küll kaitseliitlane, aga ühtlasi ka kohaliku kooli hoolekogu esimees. Kui riik ei hakka siia piirkonda panustama nii maakoolide toetamise kui ka ettevõtluse arengu näol, siis on kõik kaitsekulutused mõttetud. Kui sellekandi mehed Tallinna või Soome tööle lähevad, siis kes vajadusel seda piirkonda kaitseb?

Nii et minu põhiteemadeks on julgeolek ja maaelu arendamine. IRL-i maksureformi idee tundus sümpaatne, kuna Kagu-Eesti keskmine palgatase on Eesti madalaim ning kõige enam vajavad toetust just töötavad inimesed, et nad siit ära ei läheks.

Tajusin ka kohapealsete inimestega viimastel kuudel suheldes, et nad ootavad sellist kandidaati, kes ei tule lihtsalt mujalt hääli koguma. Mul on ka isiklikud kogemused siia piirkonda naasmisega, tallu kolimisega. Usun, et mu kogemus kulub riigile paremate otsuste tegemiseks ära. Kusjuures, ma ei plaani riigikogus tööle hakates kuhugi kolima hakata. Käin kindlasti istungitel ja koosolekutel, aga suur osa tööst tuleb teha kodukohas, valimisringkonnas.

Kui realistlikuks peate enda jõudmist riigikokku?

Mandaadi saamist pean realistlikuks, kuna pakun paljudele inimestele just seda alternatiivi, mida nad ootasid - kohalikku ja reaalse eluga kursis kandidaati. Ma mitte lihtsalt ei imetle seda piirkonda - ma elan siin.

Kas astute ka IRL-i liikmeks?

Kui inimesed mind selle erakonna nimekirjas riigikokku lähetavad, siis on see loomulik ja loogiline.

Mida teete siis, kui teid riigikokku ei valita? Kas jätkate tööd ajakirjanikuna?

Kas ma saaks ka ajakirjanikuna jätkata? Oskused ja vilumus selleks on mul kahtlemata olemas, kuid kas tagasitee on võimalik, see on küsitav. Ajakirjaniku jaoks on see otsus alati väga keeruline, sest reeglina on see ühesuunaline. Ma usun, et suudan oma riigile ja piirkonnale kuidagi kasu tuua. Alati ei saa jääda mugavustsooni, mõnikord peab võtma riske. Samas oleksin ma väga kehv riigikogulane, kui ma ei suudaks mingit muud tööd teha.

Miks on teie hinnangul viimasel ajal nii paljud ajakirjanikud poliitikasse läinud?

Ajakirjanik on keskmiselt suurema ühiskondliku tajuga sotsiaalne loom. Paljud tulevad ajakirjandusse selleks, et muuta maailma. Õpid tundma inimesi, tegeled päevast-päeva mingite teemade ja probleemidega. Mingil hetkel sa tunned, et oled sõnumi edastaja rollist välja kasvanud ja tahad ise sõnumit luua - siis tulebki otsus minna näiteks poliitikasse. Võib-olla on see üldine tajumine, et paljud elukutselised poliitikud ei oma sidet reaalse eluga, mis ajakirjanikke tegutsema paneb. Siin Kagu-Eestis on seda kuidagi eriti teravalt tunda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: